Porady dotyczące pielęgnacji tarasu

Czyszczenie i pielęgnacja


System Twinson jest materiałem łatwym w pielęgnacji, deski tarasowe nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych i pielęgnacyjnych. Aby jednak taras był przez wiele lat w doskonałej kondycji i zawsze wyglądał jak nowy, warto pamiętać o kilku wskazówkach. Stosując się do nich, niewielkim nakładem pracy, będą Państwo stale cieszyć się swoim pięknym tarasem.
 
Bezpośrednio po montażu należy przeprowadzić pierwszą podstawową pielęgnację. Potrzebna będzie woda, roztwór mydła i miękka szczotka (nie stosować szczotek metalowych!). Powierzchnię należy czyścić za pomocą roztworu wodnego mydła, poruszając szczotką zawsze wzdłuż rowków w deskach. Na koniec należy spłukać całą powierzchnię obficie wodą najlepiej za pomocą węża ogrodowego lub myjki ciśnieniowej, również zgodnie z kierunkiem rowków.
 
Zalecamy także regularne mycie (co najmniej 2 razy w roku – po zimie i jesienią) całej powierzchni tarasu, a szczególnie części zadaszonych. Ewentualne różnice w odcieniach koloru, spowodowane warunkami atmosferycznymi (silniejsze nasłonecznienie, większe zamakanie) wyrównują się z biegiem czasu. Przyczyną jest naturalny składnik drewna, lignina, wypłukiwany przez wodę deszczową. Plamy te można usunąć za pomocą dużej ilości czystej, ciepłej wody i zwykłych domowych akcesoriów do czyszczenia powierzchni. Do czyszczenia tarasów Twinson można również wykorzystywać dostępny w naszej ofercie specjalny środek czyszczący.