schatten

Zrównoważone wykorzystanie surowców naturalnych w naszej branży, to między innymi wtórne przetworzenie i wykorzystanie PVC. Jest to istotne z kilku powodów. Przede wszystkim nie zaśmiecamy środowiska odpadami, po drugie ograniczamy zużycie pierwotnych surowców, a po trzecie wtórne przetworzenie PVC generujemy ponad 15 razy mniej gazów cieplarnianych do atmosfery niż jego wytworzenie.


  • Przy produkcji jednej tony PVC wytwarzane są dwie tony CO2, podczas gdy przy produkcji tony PVC pochodzącego z recyklingu powstaje tylko około 135 kg CO2.
  • Każda tona PVC produkowana z materiałów pochodzących z recyklingu, oznacza oszczędności rzędu 2 ton CO2 w naszej atmosferze.
  • Profile PCV mogą być poddawane recyklingowi do dwudziestu razy, bez pogorszenia jakości i właściwości materiału.
  • Okna Inoutic w 100% nadają się do recyklingu.
  • EcoPowerCore – najwyższa, przyjazna dla środowiska, jakość PVC

Odpowiedzią Inoutic jest nowoczesny, wysokiej jakości materiał PVC do produkcji profili okiennych, uzyskiwany z recyklingu – Eco PowerCore (w skrócie EPC). Powtórne wykorzystanie i przetwarzanie PVC to przejaw troski o środowisko naturalne, które pozwala spełnić wymagania prawne przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wydajności.

Jedną z największych korzyści EcoPowerCore są jego doskonałe właściwości mechaniczne. W porównaniu ze świeżym PVC charakteryzują się on większą jednorodność mieszaniny. Dodatkowo EPC jest bardzo mocne, trwałe i jest doskonałym izolatorem termicznym. Właściwości EcoPowerCore i jego skład chemiczny są ściśle monitorowane i nadzorowane przez niezależne instytucje ekspertów.

schatten
fachbetriebsuche schatten kontakt schatten
Member of the Deceuninck Group
© Inoutic