System okienny Prestige /

Znakomity pod każdym względem

System Prestige to nieograniczone możliwości aranżacji. Charakteryzuje go harmonijny design, wysoka funkcjonalność – doskonała izolacja akustyczna i wartość izolacji termicznej. Profile skrzydeł dostępne są w trzech wersjach: skrzydło niezlicowane, skrzydło półzlicowane zaokrąglone oraz półzlicowane z krawędziami. Profile te wykorzystywane są także do wykonania systemu drzwi podnoszono-przesuwnych. Prestige dostępny jest w bogatej palecie 40 barw, w tym również w specjalnych foliach Titanium.
 
Profil Prestige w wersji Passive House ma także dodatkowe wypełnienie pianką, co pozwala na uzyskanie znakomitego współczynnika izolacji termicznej U=0,74 W/m²K oraz najlepszą możliwą izolację akustyczną. Prestige dostępny jest również w wersji dedykowanej dla budownictwa energooszczędnego z szeroką ramą 96mm.

Znajdź sklep

Specyfikacja techniczna Prestige

 • Głębokość zabudowy 76mm: bardzo dobra termoizolacja umożliwiająca redukcję kosztów ogrzewania
 • Technologia 6-komorowa: doskonała izolacja termiczna / wartość Uf=1,1 W/m²K z uszczelką środkową i Uf=1,2 W/m²K z bez uszczelki środkowej
 • Szklenie o grubości od 20 do 44mm: możliwość zastosowania szerokich pakietów szkleń o bardzo dobrych parametrach izolacji termicznej i akustycznej
 • Dwuzaczepowa listwa przyszybowa: dodatkowa ochrona przeciwwłamaniowa
 • Montaż okuć: wieloletnia niezawodność i funkcjonalność / mocowanie okuć przez dwie ścianki
 • Rowek okuciowy 13mm: możliwość montażu specjalnych okuć antywłamaniowych
 • Sztywne, dopasowane wzmocnienia: stabilna konstrukcja okna
 • Dwie lub trzy uszczelki przylgowe: doskonała izolacja termiczna / szczelność w ekstremalnych warunkach atmosferycznych
 • Głębokość szklenia 25mm: optymalna izolacja termiczna / zapobieganie powstawaniu skroplin
 • Otwory odwadniające i wentylujące komory
 • Możliwość montażu dodatkowych elementów: połączenia dopasowane do każdej konstrukcji
 • 20-stopniowe zaokrąglenia: ponadczasowy design i funkcjonalność
 • Szeroki wybór: możliwość wyboru wśród wielu wariantów geometrii profili z systemu Prestige / bogata paleta 40 kolorów oklein, w tym również okleiny imitujące powłokę aluminiową
 • Zintegrowane rozwiązania: system Prestige jest kompatybilny z innymi systemami Inoutic, np. z systemami podnośno-przesuwnymi HST oraz systemem roletowym PROtex.
Zobacz dodatkowe parametry

Okna dla domów niskoenergetycznych

Wybór właściwego okna może mieć decydujący wpływ zarówno na wysokość rachunków za ogrzewanie domu, jak i na ochronę środowiska. Wybierając system profili Prestige jesteśmy pewni, że mamy pozytywny wpływ na oba te czynniki. Dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym, Prestige jest rozwiązaniem ekologicznym spełniającym wysokie wymagania energetyczne.

Współczynnik przenikania ciepła ramy wynoszący 1,1 W / m2K oraz możliwość oszklenia do 56 mm zmniejsza zużycie energii w całym domu. Uszczelki są umieszczone bezpośrednio w profilu, co zapobiega ich napinaniu i skracaniu. Do lepszej izolacji przyczynia się też głębokość szklenia - 25 mm. Szyba osadzona jest głębiej i dlatego ucieka mniej ciepła.

Kalkulator energetyczny – sprawdź!
Okna dla domów niskoenergetycznych

Szeroka paleta oklein – 40 kolorów i wzorów

Profile systemu Prestige można dostosować kolorystycznie do swoich potrzeb i upodobań. Do wyboru jest 40 różnorodnych kolorów, o gładkiej strukturze lub fakturze drewna. W palecie oklein można znaleźć folie o efekcie perłowym lub wyglądzie aluminium. Dostępne w opcji są także aluminiowe listwy, które gwarantują nieograniczoną gamę kolorów. Możliwość wyboru profili z brązowym lub szarym rdzeniem zapewnienia spójną kolorystykę całego okna.

Znajdź odpowiedni kolor okna!
Szeroka paleta oklein – 40 kolorów i wzorów

System kolorów Inoutic /

Rozwiązania dla każdego stylu

Żaden z naszych kolorów nie jest dziełem przypadku, lecz wynikiem starannych analiz i wielu lat doświadczeń, które zaowocowały opracowaniem wyjątkowej kolorystyki. Uniwersalny charakter, jakim obdarzone są nasze kolory powoduje, że opierają się one krótkotrwałym trendom zachowując przez wiele lat świeżość i spójność aranżacji.
 
W szerokiej palecie 40 oklein znajdują się faktury i kolory, które zadowolą najbardziej wymagających klientów, dając nieograniczone wręcz możliwości aranżacji. Aby ułatwić odpowiedni dobór okleiny do stylu architektonicznego budynku, zostały one podzielone na kilka kategorii.

Trend Colors

Trend Colors to nowoczesne i jednocześnie wyprzedzające modę 4 kolory, o jednolitej strukturze powłoki malarskiej. Szarości i grafity doskonale sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie.

Architecture Colors

Paleta 6 kolorów, dedykowana specjalnym architektonicznym rozwiązaniom. Okleiny Titanium imitują powłokę aluminium i znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie prywatnym, jak i publicznym.

Standard Colors

Kolory standardowe obejmują okleiny cieszące się od lat największą popularnością. Eleganckie słoje drewna dostępne w różnych kolorach uzupełniają architekturę komercyjnych i prywatnych budynków.

Timeless Colors

Ponadczasowa paleta barw doskonale komponujących się ze wszystkimi typami budynków, zawiera 11 jednolitych kolorów od bieli i szarości, po czerwienie i błękity, z wyraźną strukturą drewna.

Traditional Colors

Traditional Colors to 12 oklein tradycyjnych, które doskonale imitują szlachetne gatunki drewna w ciepłych, naturalnych kolorach i oddają strukturę drewna.

Konfigurator koloru

Konfigurator koloru to narzędzie umożliwiające optyalny dobór barw. Przeslij zdjęcie swojego domu i zobacz, jak wybrany kolor okien będzie się komponował z dachem i elewacją budynku.

Do pobrania

Wskazówki i porady

Porady dotyczące zakupu okien

Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze okien i jakie parametry brać pod uwagę. Przygotowaliśmy zestawienie przydatnych informacji, które pomogą w optymalnym doborze produktów.

Porady dotyczące zakupu tarasów

Jak wybrać odpowiedni taras, jako o niego dbać i dlaczego nasze tarasy Twinson są przyjazne naturze? Wszystko to jest opisane w tej sekcji.

Konfigurator koloru

Konfigurator koloru

Konfigurator koloru to narzędzie umożliwiające optymalny dobór barw. Prześlij zdjęcie swojego domu i zobacz, jak wybrany kolor okien będzie się komponował z dachem i elewacją budynku.

Kalkulator energetyczny

Kalkulator energetyczny

Sprawdź, jakie oszczędności w skali roku w ogrzewaniu możesz uzyskać dzięki naszym profilom.