Szara Rewolucja. Raport specjalny Inoutic

Artur Paździor
Dyrektor Zarządzający Inoutic/Deceuninck
Region Europy Środkowej i Wschodniej

Tomasz Łapa
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Inoutic Polska 

 

Szanowni Państwo,

Podążanie za trendami to bezpieczna droga. Ich wyznaczanie to cecha wizjonera. Kierując się znaną sentencją Steve’a Jobs’a, postanowiliśmy stworzyć serię inspirujących Raportów Specjalnych Inoutic. W naszych publikacjach w niestandardowy sposób będziemy przyglądać się tendencjom, które w najbliższej przyszłości wpływać będą na branżę budowlaną, a w szczególności okienną.


Pierwszy z naszych Raportów Specjalnych poświęciliśmy zagadnieniom związanym z rolą koloru w designie – dziedzinie, która w ostatniej dekadzie zyskała ogromny wpływ na rynkowe decyzje konsumentów. W publikacji znajdziecie Państwo odpowiedź na pytanie czy mamy obecnie do czynienia z „szarą rewolucją” i czy zapanowała moda na szarości. Wywiad z architektem Piotrem Z. Barełkowskim, założycielem nagradzanego na całym świecie Studia ADS, autorem projektu Starego Browaru w Poznaniu czy Portu Lotniczego Ławica, przybliży Państwu możliwości wykorzystania w architekturze różnych odcieni szarości. Integralną częścią Raportu jest także prezentacja rozwiązań Inoutic, stworzonych w oparciu o najnowsze trendy współczesnego designu. Wierzymy, że zarówno załączona publikacja, jak i nasza oferta będą dla Państwa inspiracją w tworzeniu produktów i usług jeszcze lepiej dostosowanych do potrzeb i oczekiwań Państwa Klientów.

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami Raportu oraz zamówienia jego pełnej wersji.

 

 

Zamawiam pełną wersję Raportu>>

schatten

W raporcie:

 

 

 

Architektoniczne konteksty - rozmowa z architektem Piotrem Z. Barełkowskim

Redakcja: Nietrudno zauważyć, że projektując liczne budynki i obiekty nie stroni Pan od wprowadzania różnych odmian koloru szarego, od bardzo jasnego po bardzo ciemne szaroości.

Piotr Z. Barełkowski: Istotnie, w całej sekwencji moich realizacji można znaleźć różne odmiany szarości. Z punktu widzenia nurtu ekotechnologicznego w architekturze jest on przyjazny, bo odbija światło, nie doprowadzając do zbędnego nagrzewania płaszczyzn. Jest odwołaniem
do rozwiązań technologicznych. Świetnie sprawdza się w formach, które budowaliśemy z okładzin systemowych, operując rytmem panelowych elementów, żaluzji zasłaniajacych okna przed insolacją i innych detali tego samego koloru.

www.studioads.pl
Realizacje Studia ADS: Port Lotniczy Ławica w Poznaniu Stary Browar w Poznaniu Centrum Technologii Nobel Tower

 

Skąd się wzięła szara rewolucja? O popularności koloru szarego w designie i sztuce

 Niedoceniany, niezauważany, stanowiący tło, wycofany, spokojny, nienarzucający się. Te słowa najczęściej występują w zestawieniu z kolorem szarym. Sztuka inspiruje, a ponieważ szary istnieje w niej od dawna, dostrzegli to także architekci i designerzy. Stąd moda na szarość - sztuka i design stały się źródłem "szarej rewolucji" w architekturze i budownictwie.

O znaczeniu koloru szarego w sztuce i designie pisze Magdalena Rum, architekt i historyk sztuki.

Szary od dawna pojawiał się w pracach takich artystów jak Marc Rothko czy Christopher Wool

 

 

Czym jest szara baza i jaki jest jej wpływ na decyzje zakupowe klientów indywidualnych?

Według definicji okno to „otwór wraz zamknięciem umożliwiający oświetlenie, wentylację i ochronę od ujemnych wpływów atmosferycznych”. Definicja ta pomija jednak jakże istotny aspekt – dzisiaj trudno sobie wyobrazić dom bez okien, które nie tylko zapewniają wysokie parametry energooszczędności, ale i zdobią. Mało tego – okna nie tylko podkreślają, ale i kreują charakter domu. Właśnie dlatego inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na parametry, ale i design.

 


Między domem a ogrodem, czyli o rozwiązaniach Inoutic w zakresie okien i nie tylko

Taras jest istotną częścią budynku. Daje namiastkę obcowania z naturą, jest miejscem relaksu i bardzo często ulubionym miejscem rodzinnego spędzania czasu. Aby taras spełniał swoją rolę, był estetyczny i współgrał z bryłą budynku, należy pomyśleć o jego koncepcji już na etapie projektu domu. Ważny jest nie tylko dobór odpowiedniej jakości materiałów. Nie mniej istotne jest dopasowanie kolorystyczne i stylistyczne do pozostałych elementów budynku.

 

360o szarości - wybrane obiekty referencyjne Inoutic
System Eforte - willa prywatna, Czechy


Okna na bazie serii Prestige - Belgia
Willa prywatna w Hiszpanii - taras Twinson
Wieżowiec Giant we Wrocławiu Apartamentowiec Szafrania w Gdańsk


Paleta szarości Inoutic

GRAFITOWY
DEC.921 / 62 Grafitowy /
Renolit-Nr. 02.12.76.000008

ANTRACYT
DEC.072 / 12 Antracyt / Renolit-Nr. 701605

ALUX
DEC.183 / 27 Alux DB 703 / Homschuch-Nr. 436 - 1014

BAZALT
DEC.628 / 08 Bazalt / Hornschuch-Nr. 436-7048

POPIEL
DEC.068 / 72 Popiel / Renolit-Nr. 703905

SZARY UNIWERSALNY
DEC.651 / 07 Szary Uniwersalny/ Hornschuch-Nr. 436-7049

KAMIENNY
DEC.649 / 64 Kamienny /
Renolit-Nr. 02.12.76.000004

SZARY
DEC.004 / 99 Szary / Renolit-Nr. 715505
JASNY ALUMINIUM
DEC.925 / 60 Jasny Aluminium /
Renolit-Nr. 02.12.76.000013

JASNY SZARY
DEC.907 / 94 Jasny Szary / Renolit-Nr. 725105

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

schatten
fachbetriebsuche schatten kontakt schatten
Member of the Deceuninck Group
© Inoutic