Uroczyste otwarcie Domu Ronalda McDonalda

15 października odbyła się w Krakowie uroczystość otwarcia Domu Rolanda McDonalda. Ten nowoczesny, energooszczędny "hotel rodzinny", zlokalizowany jest przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu. Umożliwi on nieodpłatne zakwaterowanie rodziców hospitalizowanych dzieci w pobliżu szpitala i wspierania ich w trudnym okresie choroby.


Dom Fundacji Rolanda Mc Donalda to jeden z najważniejszych światowych projektów tej organizacji. Partnerem tej inicjatywy jest Inoutic.

Ideę zrealizowanej inwestycji najlepiej oddają słowa Prezesa Fundacji Ronalda McDonalda, prof. dr hab. n. med. Adama Jelonka - Krakowski Dom Ronalda McDonalda to nie tylko ściany i powierzchnia użytkowa. Możliwość skorzystania z domowych warunków, spokoju i poczucia bezpieczeństwa pozwolą rodzinom małych pacjentów w pełni skoncentrować swoje wysiłki na wspieraniu dziecka w walce z chorobą. Domy Ronalda McDonalda, gdziekolwiek na świecie powstają, służą rodzinie by być razem w najtrudniejszym dla niej czasie, jakim jest choroba dziecka.

Dom Roland Mc Donalda to jedna z 352 tego typu placówek działających na całym świecie. W Krakowie do dyspozycji rodziców oddano 20 przestronnych, nowoczesnych apartamentów z łazienkami, o łącznej powierzchni ponad 1250 metrów kwardatowych. Dom wyposażono także we wspólny przestronny salon wypoczynkowy, kuchnię, jadalnię, pokój zabaw dla dzieci oraz pralnię. Prosto z tarasu, wykonanego z produktów Inoutic, mieszkańcy mogą przejść do ogrodu – enklawy ciszy i spokoju.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do budowy polskiego Domu Rolanda Mc Donalda, mającego na celu stworzenie rodzicom hospitalizowanych dzieci domowych warunków pobytu i danie im niezbędnego do walki z chorobą poczucia bezpieczeństwa i siły – mówi Artur Paździor, dyrektor Regionu Centralnej i Wschodniej Europy Inoutic/Deceuninck.

Pamiątkową Statuetkę Przyjaciela Fundacji Ronalda McDonalda odebrał w imieniu firmy Inoutic Sławomir Komorowski, Menadżer ds. Inwestycji.


Taras Twinson to miejsce, w którym mieszkańcy Domu będą mogli odpoczywać wśród okolicznej zieleni.

schatten
Member of the Deceuninck Group
© Inoutic