Grupa Deceuninck umacnia pozycję w Turcji

Należąca do Grupy Deceuninck firma Ege Profil rozpocznie w Menemen w Turcji budowę nowoczesnej fabryki oraz zakładu recyclingu PVC. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki kredytowi w wysokości 26 mln euro, udzielonemu tureckiemu producentowi przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR).

Uruchomienie nowego zakładu w Menemen, spowodowane dynamicznym rozwojem tureckiego rynku, pozwoli na zwiększenie potencjału produkcyjnego Grupy Deceuninck w tym regionie. Turcja jest obecnie największym rynkiem okien PVC w Europie. Najnowsza inwestycja Ege Profil doskonale wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju realizowaną przez Grupę Deceuninck. Zastosowanie proekologicznych rozwiązań, takich jak ogniwa fotowoltaiczne czy nowoczesne metody chłodzenia linii produkcyjnych, umożliwi recykling ok. 15% wytwarzanych przez fabrykę produktów.

Ege Profil to czołowy producent PVC w Turcji, obecny na rynku od 1980 roku. W 2000 roku pakiet większościowy spółki wykupiła Grupa Deceuninck. Dalszy dynamiczny rozwój firmy był możliwy dzięki wdrożeniu nowej strategii, opartej na trzech filarach: najwyższej jakości, nowoczesnych technologiach oraz trosce o środowisko. Ege Profil posiada obecnie dwie fabryki, których łączne zdolności produkcyjne wynoszą 85 tys. ton na rok.

Grupa Deceuninck jest drugim pod względem wolumenu produkcji dostawcą tworzywowych systemów okiennych w Europie. W Centralnej i Wschodniej Europie firma obecna jest pod marką Inoutic i oferuje systemy profili PVC do produkcji stolarki otworowej oraz systemy tarasowe i elewacyjne. Posiada zakłady produkcyjne pod Poznaniem oraz w niemieckim Bogen, skąd produkty Inoutic trafiają na pozostałe rynki europejskie.

schatten
Member of the Deceuninck Group
© Inoutic